Shilajit mumijo gerina žarnyno veiklą

Kaip skatinama ir palaikoma žarnyno veikla

Paulina Štreimikytė

11/29/20221 min read

Skatina ir palaiko žarnyno sveikatą

Blogai veikiantis žarnynas yra ta vieta, kur susiformuoja daugelis lėtinių sveikatos sutrikimų, todėl žarnyno pralaidumas (kai dalelės gali išeiti per žarnyno gleivinę ir patekti į kraują) yra labai reikšmingas.

Yra įrodymų, kad fulvinės rūgšties vartojimas gali padėti sumažinti virškinimo sutrikimus, įskaitant plonosios žarnos bakterijų perteklių bei lėtinius uždegimus.

Tyrimais nustatyta, kad acto rūgštis sukelia opas kaip reakciją į rūgšties poveikį. Vieno tyrimo metu pastebėta, kad mumijo vartojimas turėjo slopinamąjį poveikį ir apsaugojo nuo vidinės virškinamojo trakto gleivinės pažeidimo. Tyrimo metu padaryta išvada, kad pepsinės opos gali būti veiksmingai gydomos reguliariu shilajit vartojimu.

O sveikam žmogui shilajit mumijo labai gerai prevencijai nuo žarnyno sutrikimų, kai sumažėja gerųjų bakterijų ar netgi sveikstant po apsinuodijimo ar praradus didelį kiekį virškinamojo trakto turinio per trumpą laiką (pavyzdžiui po ilgesnio nei trys dienos viduriavimo).

Kokybiškas shilajit taip pat turi alkio malšinimo savybių. Jis labai tinka protarpinio badavimo dietos entuziastams, nes praktiškai neturi kalorijų, galima gerti ryte ant tuščio skrandžio ar vartoti ir kitais būdais, taip pat puikiai tinka pakeisti vieną kavos puodelį, kad gautumėte mineralų ir mikroelementų dovaną iš gamtos.

Grynas mumijus įsisavinamas lengviau, greičiau ir paprasčiau, todėl visada rinkitės šviežią ir kokybišką produktą.